برگزاری کلاس مربیان کشتی آزاد و فرنگی به میزبانی گیلان

به گزارش وبلاگ تور کانادا، کامبیز مرادی رئیس انستیتو کشتی در این خصوص گفت: دوره کنترل مربیان برای شناسایی مربیان فعال و سازنده و در واقع آنالیز کیفیت و کمیت مربیان استان گیلان به مدت 3 روز در شهر رشت برگزار گردید.

برگزاری کلاس مربیان کشتی آزاد و فرنگی به میزبانی گیلان

وی ادامه داد: در این کلاس نادر ناظری و فرهاد اسماعیل نژاد بعنوان مدرسین انستیتو در بخش کشتی آزاد و فرنگی حضور داشتند، ضمن اینکه بنده نیز در بخش اصول مربیگری و کوچینگ نکاتی را به مربیان انتقال دادم.

مرادی توضیح داد: در این کلاس 180 نفر از مربیان سراسر استان که دارای دفترچه مربیگری بودند (چه داخل بولتن و چه خارج از بولتن مربیان) طی 3 روز کنترل شدند که از این تعداد 85 نفر به دلایل مختلف از جمله غیبت، عدم آمادگی جسمانی، فعال نبودن در باشگاه ها، عدم بار فنی و قدرت انتقال از بولتن مربیان خارج شدند و به بعضی نیز این فرصت داده شد تا به وسیله ارسال کلیپ های آموزشی خود به انستیتو و مدرسین ارسال نمایند تا پس از آنالیز نسبت به حضور آنها در بولتن مربیان تصمیم گیری گردد.

وی اضافه کرد: همچنین حدود 25 نفر از مربیانی که دارای کسوت و قهرمانی بودند نیز به بولتن اضافه شدند تا در خدمت کشتی کشور باشند.

مرادی در خصوص سطح مربیان استان گیلان گفت: طبق گزارش مدرسین ما پتانسیل مربیگری در بخش کشتی فرنگی در سطح بالایی بود و مربیان فرنگی استان گیلان دارای دانش فنی و بار علمی مطلوبی بودند که این مورد نوید بخش پیشرفت کشتی در استان خواهد بود. در بخش کشتی آزاد نیز مربیان نیازمند حمایت بیشتر از سوی هیئت کشتی استان به جهت ارتقا فنی هستند.

رئیس انستیتو کشتی گفت: از طرف فدراسیون کشتی حدود 150 جلد کتاب به صورت رایگان در اختیار مربیان استان گیلان نهاده شد و انستیتو کشتی برگزاری کلاس های کنترل و دانش افزایی استان های دیگر در هفته آینده را نیز در دستور کار خود دارد.

وی در انتها با قدردانی از هیئت کشتی استان گیلان گفت: رضی زاده رئیس هیأت کشتی استان از نفرات شرکت نماینده در این کلاس هزینه ای دریافت نکرد و تمامی هزینه ها بر عهده هیئت کشتی استان بود که امیدوارم سایر هیئت های کشتی استان ها نیز در این زمینه باری را از روی دوش مربیان بردارند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "برگزاری کلاس مربیان کشتی آزاد و فرنگی به میزبانی گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری کلاس مربیان کشتی آزاد و فرنگی به میزبانی گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید