فولاد خوزستان؛ کاری کارستان در خاک عربستان

به گزارش وبلاگ تور کانادا، این بُرد در حالی رقم خورد که برای اولین بار بعد از سه سال یک تیم ایرانی در خاک عربستان به میدان می رفت.

فولاد خوزستان؛ کاری کارستان در خاک عربستان

وبلاگ تور کانادا؛ احسان محمدی- از این بهتر نمی شد. هیچ جمله ای برای توصیف پیروزی درخشان فولاد خوزستان مقابل العین امارات کامل تر از این وجود ندارد. اهوازی ها در ریاض توانستند در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا با چهار گل صالح حردانی (41)، لوسیانو پریرا (47 و 88) و آیاندا پاتوسی (55) دست به کار بزرگی بزنند. یکی از بی نقص ترین نمایش های فوتبال ایران در خاک عربستان.

این بُرد در حالی رقم خورد که برای اولین بار بعد از سه سال بود که یک تیم ایرانی در خاک عربستان به میدان می رفت.

پیروزی با 4 گل در شرایطی رقم خورد که فولاد فصل گذشته در 30 بازی تنها 28 گل زد و سال جاری هم در 20 بازی تنها 17 گل زده دارد یعنی حتی از ذوب آهن که در رتبه چهاردهم لیگ خودمان ایستاده هم کمتر گل زده اند اما بازی منسجم، دفاع متمرکز، هوشمندی در انتقال توپ و استفاده از فرصت های به دست آمده باعث شد تا نمایش آن ها با عملکرد دو سال اخیرشان متمایز باشد. جواد نکونام اولین بازی آسیایی اش به عنوان سرمربی را باشکوه شروع کرد و هرگز شبیه مربی نتیجه گرایی که با پیروزهای 1-0 خودش را در لیگ ایران بالا می کشد نبود.

در این میان نمی توان نقش موثر بازیکنان خارجی این تیم یعنی پاتوسی و پریرا را انکار کرد. در حالیکه سال جاری تیم های ایرانی از جذب بازیکن و سرمربی خارجی منع شدند، سعید آذری دو مهره کلیدی خود را حفظ کرد. پاتوسی که متهم به سهل انگاری در حفظ وزن خود می شد با یک گل و یک پاس گل نمایشی درخشان داشت و لوسیانو پریرا نشان داد چرا بهترین گلزن خارجی تاریخ لیگ ماست. او به معنی واقعی یک تمام نماینده است. روی زمین و هوا همواره می گردد به شیمبا اعتماد کرد.

فولاد که زمانی بانک مطمئن فوتبال ایران بود و نسلی از بهترین ها را به تیم ملی معرفی کرد با صالح حردانی، زبیر نیک نفس و چند بازیکن جوان دیگر آقایی کرد. این یک پیروزی معمولی مقابل تیمی متوسط نبود. آن ها با بهره گیری از بازیکنان خارجی مانند کایو کانیدو و تسوکاسا شیوتانی خود را برای صعود آماده نموده بودند و امیدوار بودند با استفاده از شرایط میزبانی بتوانند نماینده ایران را حذف نمایند اما کیفیت عالی زمین بیش از العین، به یاری فولاد آمد تا شاگردان جواد نکونام با این پیروزی به مرحله گروهی بروند و با تیم های السد قطر، النصر عربستان، الوحده اردن مبارزه نمایند.

یک پیروزی برای رجزخوانی در یک تورنمنت کافی نیست و فولاد بازی های دشواری در پیش دارد اما در روزهایی که خبر خوب کم داریم، فولادی ها کام مان را شیرین کردند و مهدی طارمی، علی علیپور، رامین رضاییان و مهرداد محمدی برای تیم هایشان گل زدند. تا باد چنین بادا.

منبع: عصر ایران

به "فولاد خوزستان؛ کاری کارستان در خاک عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فولاد خوزستان؛ کاری کارستان در خاک عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید