معاون بورل: بحث های حیاتی برای حفظ برجام در جریان است

به گزارش وبلاگ تور کانادا، معاون مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بعد از آغاز جلسه کمیسیون مشترک برجام در وین، از آغاز بحث های حیاتی شرکت کنندگان در این نشست برای حفظ این توافق خبر داد.

معاون بورل: بحث های حیاتی برای حفظ برجام در جریان است

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ تور کانادا، هلگا اشمید معاون مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که به همراه معاون وزیر خارجه ایران ریاست نشست کمیسیون مشترک برجام را برعهده دارد، درباره این نشست پیامی توئیتری منتشر کرد.

نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان و مدیران سیاسی ایران و گروه 1+4 (آلمان، فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) به ریاست سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه ایران و هلگا اشمید معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، ساعت 13 به وقت تهران در شهر وین آغاز شد.

به دنبال آغاز این نشست، خانم اشمید در پیامی توئیتری درباره این جلسه، از بحث های حیاتی حاضران در کمیسیون مشترک به منظور حفظ برجام خبر داده است.

معاون جوزپ بورل مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این توئیت نوشت: کمیسیون مشترک برجام در حال برگزاری است. بحث های حیاتی با شرکت کنندگان درباره راه رو به جلو به منظور حفظ توافق (هسته ای) ایران (در جریان است).

اشمید در حالی این اظهارنظر را مطرح کرده که به دنبال خروج غیرقانونی آمریکا از برجام و بازگرداندن تحریم ها، وعده های مکرر اروپایی ها از زمان حضور فدریکا موگرینی در سِمت مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تا به امروز برای عمل به وعده های برجامی شان به منظور منتفع شدن ایران از مزایای مالی این توافق، عملی نشده و حتی کانال مالی موسوم به اینستکس هم به جایی نرسیده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "معاون بورل: بحث های حیاتی برای حفظ برجام در جریان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون بورل: بحث های حیاتی برای حفظ برجام در جریان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید